دکتر اکرم مهدی زاده شاهی / زیبایی زنان / لابیاپلاستی چیست و چه مزایایی دارد؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

لابیاپلاستی چیست و چه مزایایی دارد؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 2.3]

زیبایی یکی از ویژگی هایی است که برای همه انسان ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد؛ در این میان، زنان به میزان بسیار بیشتری برای این موضوع اهمیت قائل هستند. یکی از مواردی که می تواند بر روی زیبایی خانم ها موثر باشد، ظاهر واژن آن هاست. دلایل مختلفی می توانند بر روی این مسئله موثر باشند. اقدامات زیبایی مختلفی وجود دارند که به بهبود ظاهر واژن کمک می کنند. یکی از این اقدامات، لابیاپلاستی است. در این مقاله از سایت دکتر اکرم مهدی زاده شاهی گفته ایم که لابیاپلاستی چیست و چه مزایایی دارد. با ما همراه باشید.

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی از دو بخش لابیا + پلاستی تشکیل شده است. لابیا به لبه های واژن گفته می شود که در بخش بعد توضیحات جامعی در رابطه با آن آورده ایم. پلاستی هم یعنی جراحی زیبایی.

انجام لابیاپلاستی امروزه بسیار رایج است. این جراحی زیبایی واژن در میان ایرانیان آنقدر محبوب است که می توان گفت بیشترین میزان انجام لابیاپلاستی در کشور ما اتفاق می افتد.

در روند لابیاپلاستی مشکلات ظاهری واژن اصلاح شده و به این ترتیب به رضایت خانم از شکل و عملکرد این بخش از بدن افزوده می شود. این جراحی دارای عوارض کم و مزایای بی شمار است.

مشکلات مختلفی ممکن است در گذر زمان با افزایش سن یا از ابتدا و در پی تاثیر عوامل ژنتیکی وجود داشته باشند. برخی از خانم ها به دلیل بزرگ بودن بیش از حد لابیاهای واژن نمی توانند شلوارهای تنگ بپوشند یا فعالیت های ورزشی مانند دوچرخه سواری را انجام دهند و در این صورت، احساس درد و خارش در این ناحیه از بدنشان ایجاد خواهد شد.

شما می توانید با انجام لابیاپلاستی، علاوه بر این مشکلات، دیگر مشکلات موجود در این ناحیه از جمله مشکلات جنسی را از بین ببرید.

لابیاپلاستی چیست

لابیا چیست؟

لابیا به لبه ها یا کناره های واژن گفته می شود. واژن دارای دو نوع لابیای بیرونی و داخلی است. در روند لابیاپلاستی هر دوی این لابیاها مورد اصلاح و تغییر شکل قرار می گیرند.

به لابیاهای بیرونی واژن لابیا ماژور گفته می شود. لابیا ماژور وظیفه پوشاندن و محافظت از بخش های حساس واژن مانند لابیای داخلی، دهانه واژن و کلیتوریس را بر عهده دارد.

به لابیاهای داخلی واژن لابیا مینور گفته می شود. لابیا مینور در میان لابیا ماژور قرار دارد و به همین دلیل به آن، لابیای داخلی گفته می شود. لابیا مینور بر خلاف لابیا ماژور که تا حد فاصل میان واژن و مقعد قرار دارد، از کلیتوریس تا دهانه واژن ادامه دارد.

دلیل انجام لابیاپلاستی چیست؟

حالت لابیاها بر اساس اتفاقاتی که بر روی واژن تاثیر می گذارند (مانند زایمان) تغییر می کند. در بسیاری از خانم ها نیز، مشکلات ظاهری در این بخش ها به دلایل ژنتیکی بروز پیدا می کند.

بزرگ بودن بیش از حد لابیاها، برجسته بودن بیش از حد کلیتوریس و مشکلات مرتبط با ارگاسم جنسی را مهم ترین دلایلی می دانیم که افراد به دلیل وجود آن ها برای انجام عمل لابیاپلاستی داوطلب می شوند.

همه دلایل انجام عمل لابیاپلاستی عبارتند از:

  • مشکلات ارگاسم (آنورگاسمی)
  • متقارن نبودن حالت دو طرف واژن
  • ناراحتی در هنگام فعالیت های ورزشی مانند دوچرخه سواری، سوارکاری و …
  • ناراحتی در هنگام پوشیدن لباس های تنگ
  • احساس همیشگی سوزش، خارش و درد در ناحیه واژینال

لابیاپلاستی

مزایای لابیاپلاستی چه هستند؟

بسیاری از خانم ها به دلیل وجود مشکلات ظاهری در ناحیه واژن خود از شریک جنسی شان خجالت می کشند. به همین دلیل نمی توانند رابطه ای سالم و آسوده را تجربه کنند.

انجام لابیاپلاستی به دلیل تاثیر مستقیمی که بر روی این مشکلات دارد، می تواند بر روی رابطه شما با همسرتان تا حد زیادی موثر باشد. علاوه بر این مزیت بسیار مهم، لابیاپلاستی دارای مزایای متعدد دیگری هم هست که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم:

  • مشکلات ظاهری واژن می توانند با مشکلات بهداشتی نیز همراه باشند. به عنوان مثال، بزرگ بودن بیش از حد لابیاها می تواند باعث افزایش میزان تعریق در ناحیه واژن و در نتیجه بروز مشکلاتی مانند بوی بد واژن یا عفونت های واژینال شود. لابیاپلاستی با از بین بردن مشکل پایه ای و اصلی، همه عوارض گفته شده را برطرف خواهد کرد.
  • در خیلی از خانم ها مشکل عدم وجود تقارن میان دو سمت واژن شایع است. این مشکل می تواند تا حد زیادی باعث کاهش زیبایی ظاهری واژن شده و فرد را با مشکلات متعددی رو به رو سازد.
  • یکی از مسائلی که اغلب در بررسی دلایل مشکلات جنسی بانوان به آن اشاره می شود، آناتومی واژن است. در صورتی که پوستی که روی کلیتوریس را در بر می گیرد، خیلی ضخیم باشد، میزان تحریک جنسی کاهش یافته و خانم با مشکلات جنسی علی الخصوص آنورگاسمی مواجه خواهد شد. انجام لابیاپلاستی با بهبود وضعیت آناتومیک کلیتوریس، به شما در داشتن رابطه جنسی سالم و مفید کمک خواهد کرد.
  • بدیهی است که با وجود مشکلات در بخش بیرونی واژن، عوارضی مانند احساس سوزش، خارش یا درد به طور گاه و بی گاه برای فرد ایجاد شوند.
برچسب ها:

از زبان شما

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 3 =